top of page

Професійне будівництво каркасних та деревяних будинків в Рівненській області та по всій Україні

 

Компанія « Профдеревбуд » здійснює будівництво каркасних заміських будинків під ключ в Україні . Ми надаємо повний спектр послуг малоповерхового будівництва - від проектування до прокладання комунікацій і внутрішньої обробки . Фахівці компанії готові побудувати заміські будинки каркасні в Рівному та Рівненській області та по всій Україні за типовими проектами власної розробки ( відвідайте розділ - проекти каркасних будинків ) , або за кресленнями замовника .

krasivyj-derevyannyj-dom-u-ozera-2.jpg

Отже, раз ви тут, значить ви задумались про свій новий будинок. Після роздумів, обговорень, порад по підбору земельної ділянки, його обладнання та благоустрою пора конкретніше обговорити питання по вибору свого будинку, вірніше матеріалу та технології, за якою він буде побудований.

Відразу потрібно зазначити, що існуюче гасло "Побудуємо на століття" не відповідає сьогоднішнім поглядам і вимогам життя і архітектури, тим більше це не підходить для житла. Сучасна людина будує будинок не як пам'ятник, а як будинок, в який можна швидше вселитися.

Перший локомотив на паровій тязі  Стефенсона побудований так сумлінно, що він і сьогодні може працювати, рухаючись зі швидкістю понад 100 км / ч. Але нікому не приходить в голову використовувати його в наш час для перевезень. Так і автомобіль, і будинок морально і економічно старіють раніше, ніж фізично.

За даними соціологів в нашій країні людина змінює свою квартиру в середньому 6-7 разів протягом життя. А в США, наприклад, значно частіше. Але ця інформація, звичайно, не означає, що треба будувати неміцний, тимчасовий будинок. Індивідуальне житло із присадибною  ділянкою послужить добрим притулком для кількох поколінь.

Старе добре дерево - комфортно, але клопітно

Людям, замислюючимся, з чого краще будувати приватний будинок, часто приходить в голову саме цей матеріал. Адже дерев'яний будинок - це здоров'я і затишок. Його стіни не просто «дихають», а й роблять повітря цілющим, затримуючи всі шкідливі речовини. Стіни з дерева створюють в приміщенні оптимальну вологість і приємно пахнуть.

Стіни будинку з дерева мають гарну теплоізоляцією і зберігають тепло взимку і прохолоду влітку. Витрати на обігрів дерев'яного будинку можуть бути значно нижче в порівнянні з цегляними стінами.

Зруб ручної рубки (дикий зруб)

Цей спосіб - найстаріший, їм користувалися наші діди і прадіди. Йдеться про зруб, виконаному вручну. Стовбур дерева відрізається до потрібної довжини, а потім на ньому роблять замки і пази. Далі колоди з'єднують, задаючи форми будинку. Неодмінно треба дочекатися усадки - це близько року, не менше. Потім вже приступають до оздоблення та установки вікон і дверей.

Сьогодні такий спосіб зведення дерев'яного будинку мало  використовується, тому будинки виходять унікальними та екслюзивними.

Будинок з некаліброваного брусу

Ще один дідівський метод будування житла це класичний метод із з’єднанням брусу в ласточкин хвіст. Перевагою даного методу є використання некаліброваного брусу(тобто з колоди вирізають брус певної товщини, а по висоті тільки знімають обзол) що веде до здешевлення матеріалу, а спосіб з’єднання дає неперевершену міцність конструкції, тому-що замок який використовується в з’єднані стягується при тиску створюваним верхніми брусами. Таким способом побудовано більшість будинків на поліссі.

 

Будинок з каліброваного брусу будувати простіше і швидше

Акуратні гладкі колоди обробляють в виробничих умовах і маркують. На будівельний майданчик поставляють вже готові деталі з яких збирають стіни. Брус може мати різні розміри і форму розрізу (круглий, прямокутний, квадратний, у вигляді букви D). Якщо він профільований, то має виступи і пази для з'єднання. Косий зріз допомагає стекти зайвій воді.

Існує кілька різновидів бруса для будівництва будинку:

Брус свіжопиляний зроблений з колоди з вологістю від 50 до 70%. Що  йде на будівництво відразу після того як його спиляли в лісі. Через це будинок схильний до усадки, (до 10 см). А на стінах часом з'являються тріщини.

Брус струганий просушують в умовах виробництва. Вологість готового виробу - від 20 до 25%. Після просушування на спеціальному верстаті вироби геблюють. В результаті усадка будинку, хоч і існує, але дуже невелика.

Брус клеєний зроблений з декількох шарів ламелей (спеціальних дощок, висушених до 6 або 10% вологості). Їх склеюють під тиском, при цьому волокна сусідніх шарів розташовують перпендикулярно один одному. Готові вироби мають довжину до 12 м, а товщину - від 7,5 до 30 см. Вони не дають усадки, не деформуються і не йдуть тріщинами. Тому багато хто вважає, що саме клеєний брус - кращий матеріал для стін дерев'яного будинку.

Легкий і недорогий каркасний будинок

А з чого дешевше будувати будинок? Для кого-то відповідь на це питання найважливіша. Тоді придивіться до каркасної технології. Крім дешевизни такого житла, вражає і швидкість збірки. Всього кілька тижнів - і можна вселятися в п'ятикімнатний будинок, в якому буде тепло і комфортно.

Основа подібних будівель - каркас з дерева або металу. Він включає в себе крокви, стійки, ферми та інші елементи. Потім кладеться утеплювач, а зверху все це обшивається щільними листами ДСП або ОСП. Стіна такого будинку важить в 15 разів менше цегляної. Дорогого дерева для каркаса йде трохи - в 5 або 10 разів менше, ніж для зрубу. Утеплювач - основна стаття витрат. Однак і він, навіть найкращий, дає вартість стіни в 1,5 рази дешевше, ніж з бруса, а в порівнянні з цеглою - в 2,7 рази.

Каркасні будинки можуть бути двох видів:

Каркасно-щитовий будинок або SIP - збирається з готових щитів. Спочатку з'єднують їх, потім роблять перегородки між кімнатами. Завершальний етап - будівництво даху. Перевагою таких будинків є швидкість їх будівництва, при грамотному плануванні робочого процесу його реально змонтувати за кілька днів. Недоліками є  невелика міцність будинку, технологічна складність виготовлення панелей, через що майже всі панельні будинки в Україні виробляються з грубим порушенням технології. Адже  правильною технологією виробництва СІП панелей являється збірка панелі в цеху, потім там же оббивається панель спочатку мембраною та плитою ОСП з однієї сторони, а потім  в пенлель має бути засипаний неектрудований рлістирол, після чого оббивається мембраною та ОСП плитою з другої сторони, потім ця конструкція має бути поміщена в спеціальну камеру для вспінення полістиролу. Така технологія є найбільш правильною тому-що при транспортуванні мін вата може збиватись, а це не допустимо. А утеплення щита полістирольними плитами є недоцільно тому що нможливо щільно підігнати умовно тверду плиту до деревяного каркасу без місточків холоду. Доречі полістирол це ще один недолік СІП панелей по причині виділення в повітря стиролу, та великої горючості.

Каркасний будинок - зроблений на основі  каркаса з брусів і колод, що спирається на фундамент. Далі ставлять крокви і роблять обрешітку. Після встановлення покрівлі обшивають каркас утеплювачем (мінватою або ППС). Наприкінці проводиться зовнішня обшивка.

Так як основним матеріалом при будівництві каркасного будинку є утеплювач, то при проведенні правильних розрахунків необхідного його кількості, будинок виходить досить теплим. Що дозволить вам значно заощадити на опаленні. Основною перевагою каркасного будинку є його сейсмічна стійкість, адже при правильному монтуванні та розшивання каркасу розкосами він виходит  дуже міцним а в сукупності з невеликою вагою такому будинку невстрашні землетруси, другою великою перевагою є утеплення безпосередньо на місці, де замовник може перевірити порядність будівельників в будь яку хвилину. 

bottom of page