top of page

Дерев’яний будинок

Життя швидкоплинне, тому так хочеться, щоб в ньому було якомога більше приємних моментів. А якщо живеш в будинку, самі стіни якого випромінюють тепло і гармонію, радістю наповнюються дні, що складаються в роки.

Незважаючи на індустріальну епоху з численними новими будівельними матеріалами, дерево не здає своїх позицій. Навіть навпаки, дерев'яні будинки та котеджі в Україні стають все більш популярними, адже людям хочеться жити в середовищі природного, а тому по-своєму унікальною і дуже затишною.

З доісторичних часів людина використовувала дерево як будівельний матеріал для житла. Наші предки застосовували деревину як захист від дощу, спеки та хижаків, споруджуючи з їх стовбурів хатини.

Згодом люди навчилися обробляти величезні стовбури дерев в більш складні форми і будувати з них вишукані будівлі. Пройшли століття, і людські будинки стають все більш вишуканими і витонченими. Тепер дерев'яний будинок - це не просто екологічне житло, а й своєрідний символ розкоші і витонченого смаку.

У всьому світі дерев'яні будинки вважаються ексклюзивними і коштують дуже дорого. Дерев'яні будинки високо цінуються за свою екологічність, здорову і психологічно комфортну ауру. Адже давно відомо, що деревина збільшує енергетику людини, зберігає його душевну рівновагу. У таких будинках людині легше розслабитися і відчути прилив свіжих сил і енергії.

Термін експлуатації дерев'яного будинку розрахований мінімум на 50 років, проте, досить відвідати будь-який краєзнавчий музей і переконатися, що дерев'яні будинки можуть простояти набагато довше.

Дерево, як ніякий інший матеріал, може"дихати", іншими словами, така будівля саме себе провітрює через регулярний повітрообмін через масив. Крім того, колода виділяє фітонциди, що володіють властивістю знезаражувати повітря.

Багато написано і сказано про цілющі можливості різних видів деревини. Переваги будинків з дерева на цьому не вичерпуються. Безперечна естетична привабливість дерев'яного будинку, так як матеріал вважається дуже технологічним. Будувати з нього - одне задоволення: процес йде легко і швидко.

Не забудемо згадати і про низьку теплопровідність деревини, що сприяє заощадженню тепла. Дерев'яні стіни характеризується відмінною теплоізоляцією, яка в кілька разів більше, ніж теплоізоляція цегляних або бетонних стін рівнозначною товщини.

Дерев'яні стіни шириною 24-26 см зберігають тепло так само, як цегляна стіна товщиною 1,2 м. Дерев'яні стіни збирають тепло і рівномірно розподіляють їх по всій кімнаті, так що в будь-якому дерев'яному будинку буде тепло навіть в найхолоднішу погоду. У наш непростий в економічному відношенні час цей фактор може виявитися вирішальним.

Електростатичні властивості деревини. У дерев'яному будинку ніколи не збирається статичну електрику, тому в кімнатах немає руху пилу. Це властивість особливо важливо для людей, які страждають на алергічні захворювання.

Однак не варто спокушатися - цей матеріал, втім, як і всі інші, не ідеальний. Поряд з достоїнствами, є і недоліки дерев'яних будинків - деревина схильна до гниття. Додамо також, що вона горюча, має недостатню щільністю. Але всі ці мінуси, мабуть, не можна порівняти з насолодою жити в будинку, побудованому з матеріалу натурального, дихаючого і видає прекрасні аромати. Тим більше, що сучасні технології цілком в змозі впоратися з недоліками будинку з дерева. Вони долаються за допомогою сушіння, виручають гідрофобні просочення і антипірени, корисно введення синтетичних смол, пресування і ущільнення. Втім, не дивлячись на всі плюси і мінуси дерев'яних будинків, в результаті сучасні будови з дерева в стані прослужити 70 - 80 років і більше.

Дерев'яний будинок має масу переваг, як перед каркасними котеджами, так і перед  класичними цегляними або блочними будинками.

1. Перш за все, потрібно відзначити, що загальноприйняті побоювання з приводу пожежонебезпеки і недовговічності дерев'яних будинків на даний момент не більше, ніж міф.

Сучасні антисептики надійно захищають деревину і від загоряння, і від різного роду шкідників, а крім того сприяють збільшенню довговічності і поліпшенню експлуатаційних якостей дерева.

2. Деревина, накопичуючи тепло, рівномірно розподіляє його по всьому будинку. Завдяки цьому опалення дерев'яного будинку вимагає значно менше енергії, а отже менше витрат.

3. Будівельні елементи дерев'яних будинків, при однакових теплоізоляційних властивостях, значно поступаються за товщиною кам'яним, а це дає до 10% виграшу в житлової площі.

4. А низька вага готових елементів конструкції дерев'яного будинку дозволяє знизити транспортні витрати при будівництві.

5. Дерев'яні будинки мають високу конструктивну стійкість. Завдяки еластичним з'єднанням, які мають досить високу міцність на розтягнення і тиск при низькій вазі будівельних елементів, дерев'яні будинки витримують значні ударні навантаження і деформації при температурних перепадах або рухах ґрунту, землетрусах.

6. Дерево має унікальну здатність підтримувати постійну вологість у приміщенні на рівні 45-55%, яка є оптимальною для організму людини. При підвищенні вологості в повітрі дерев'яні стіни активно поглинають надлишкову вологу, при сухому повітрі виділяють її в атмосферу приміщення. Таким чином здійснюється ідеальний природний клімат-контроль, який в кам'яних будинках можливий лише за рахунок додаткових приладів і, природно, додаткового енергоспоживання.

Крім того, дерев'яні стіни "дихають": в закритому приміщенні через колоди або брус змінюється близько 30% повітря.

7. Унікальною серед будівельних матеріалів є здатність деревини абсорбувати токсичні і шкідливі речовини, такі як сигаретний дим, формальдегіди та ін.

8. Не менш значним фактором є позитивна дія дерев'яного будинку на людську психіку. Тут і ні з чим не порівнянні тактильні відчуття від дотику структури поверхні, і запах деревини, і оптичне сприйняття малюнка волокон. Сучасний дерев'яний будинок з усіма зручностями - це і фортеця, і колиска, і віддушина, яку, крім усього іншого, Ви завжди зможете перевезти на нове місце при виниклій  необхідності.

 

9. Можливість збирання - розбирання. Дерев'яний будинок, при необхідності завжди можна розібрати, перевезти і поставити на новому місці. Завдяки легкості подібних споруд, існує практика перевезення таких будинків в зібраному вигляді.

10. Деревина - самий екологічний матеріал.

Тепер варто перейти до моментів, замовчує виробниками дерев'яних будинків, а саме, до їх мінусів:

1. Дерев'яний будинок вимагає вистоювання, повна усадка будинку йде до 3-х років, хоча заселяти його можна вже через півроку.

2. Дерев'яні будинки "дихають": мають тенденцію не тільки до усадки вниз, але і до підняття. Це робить неможливим багато видів внутрішньої обробки, включаючи кладку плитки, без додаткових рішень (а значить витрат).

3. Пожежонебезпека - дерев'яні будинки, як і будь-які інші, вимагають грамотного розрахунку протипожежних систем, і хоча спеціальні обробки знижують пожежонебезпечність будинку, все одно можливість виникнення пожежі залишається головним болем власників. Дефакто погорів дерев'яний будинок залишає тільки фундамент. Але зрештою після вигорання цегляного будинку лишається тільки коробка яка займає близько 15% вартості будинку, і до того ж кому в такому захочеться жити, а тут і розбирати нічого непотрібно.

4. Жуки короїди і гниття деревини, так розрекламовані тими ж виробниками деревини, саме через легкість вирішення проблеми за допомогою сучасних засобів для її обробки. В даному випадку важливо тільки використання спочатку якісної сировини і засоби для обробки. Так я роблять в компанії ПрофДеревБуд

5. Ще один недолік дерев'яного будинку з дерева пов'язаний з висиханням деревини. Справа в тому, що процес сушіння колод (як, втім, і бруса) в сушильних камерах досить складний і тривалий за часом: потрібно, щоб волога з середини колоди встигала вийти на поверхню. Якщо поверхня буде сохнути помітно швидше серцевини, виникнуть тріщини, так як сухе дерево має менший об’єм.

finskij-derevjannyj-dom-v-sosnovom-lesu.
bottom of page